VW Tiguan eHybrid R-line DSG
| Farve | Sølv |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 245 / 180 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.810 kg |
| Længde | 451 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 167 cm |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Max påhæng | 1.800 kg |
| Sidst synet | 18 feb 2025 |
| Moment | 400 nm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Batteristørrelse | 7,9 kWh |
Vanvittig flot og helt rigtig sammensat VW Tiguan R-line!
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Panorama tag
- Svingbart træk
- Headup display
- 360 kamera
- Digital instrumentering
- El bagklap
- R-line eksteriør '
- R-line interiør
- R-line rat
- R-line kabine
- Sort himmel
- 19'' alufælge
- Ambient belysning
- IQ forlygter
- LED baglygter m. dynamisk blink
- Blindvinkel assistent
- Sædevarme
- 3 zonet klima
- Navigation
- Trådløs Apple Carplay
- Fuld service historik
- Forlænget fabriksgarant (5 år gammel / 100.000 km)
- Og meget mere!
🔐 Tryghed & kvalitet med Emmerske Tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske Tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for kun 3.500 kr., så du får en bil der er 100% klar til vejen.
, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, alcantaraindtræk, sportssæder, el indst. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, glastag, el-soltag, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys i bag, tagræling, svingbart træk (elektrisk), svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, 4x el-ruder, sædevarme, headup display, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, dab radio, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk lys, isofix, fjernlysassistent, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, 360° kamera
-
359.900 kr.
-
Kilometer60.000
-
Benzin67,2 km/l
-
1. reg02/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
