VW Golf VII TSi 125 Allstar Variant DSG BM
| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 125 / 92 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.347 kg |
| Længde | 456 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 30 jun 2025 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 553 kg |
Super flot og velkørende Golf Variant med plads til familien!
Highlights:
- Fartpilot
- Sædevarme
- 2 zonet klima
- Automatgear
- Træk
- Alufælg
- Mulighed for tilkøb af billige vinterhjul på stålfælg
- Og meget mere!
Bilen sælges som et formidlingssalg for en god kunde af huset.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, airbag
-
84.900 kr.
-
Kilometer217.500
-
Benzin19,6 km/l
-
1. reg08/2016
-
Modelår2017
-
Grøn afgift880 kr. pr. 6 måneder
