Tesla Model Y RWD
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 299 / 220 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.984 kg |
| Længde | 475 cm |
| Bredde | 192 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Moment | 430 nm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Batteristørrelse | 57,0 kWh |
Tesla Model Y RWD – Effektiv, rummelig og topmoderne elbil
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Aftageligt træk
- Glastag
- Helårsdæk
- 360 graders kamera
- Sædevarme for og bag
- Streaming til dine ladepauser
- Frunk
- Og meget mere!!
Bilen er importeret!
🔐 Tryghed & kvalitet med Emmerske Tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske Tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for kun 3.500 kr., så du får en bil der er 100% klar til vejen.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, 19" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, glastag, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, varme i rat, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, el-ruder, el betjente døre, el betjent bagklap, frunk, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, isofix, airbag
-
229.900 kr.
-
Kilometer57.000
-
1. reg03/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
