Peugeot 308 BlueHDi 130 Allure+ Sky SW
| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.275 kg |
| Længde | 459 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 11 jun 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 595 kg |
Velholdt Peugeot 308 SW – rummelig, økonomisk og komfortabel!
Highligts:
- Fartpilot
- Anhængertræk
- Sædevarme foran
- Glastag
- Mørktonede ruder bag
- Parkeringssensor for og bag
- Alufælg
- Og meget mere!
🔧 Tryghed & kvalitet med Emmerske tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for blot 3.500 kr. ekstra, så du får en elbil, der er 100% klar til vejen.
kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, vinterhjul, glastag, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, airbag
Vi hjælper gerne med finansiering med eller uden udbetaling.
Vi tager gerne din bil i bytte.
Bilen er importeret!
www.emmerske-biler.dk
Der tages højde for tastefejl.
-
94.900 kr.
-
Kilometer167.000
-
Diesel30,6 km/l
-
1. reg07/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift1.220 kr. pr. 6 måneder
