Peugeot 208 PureTech 100 Allure
| Farve | Gul |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.195 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 177 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 400 kg |
Super flot og velkørende Peugeot 208 Allure!
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Digital intrumentering m. 3D effekt
- Sædevarme
- Apple Carplay
- Alufælge
- LED for & baglygter
- Bakkamera
- Og meget mere!
🔐 Tryghed & kvalitet med Emmerske Tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske Tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for kun 3.500 kr., så du får en bil der er 100% klar til vejen.
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle, led kørelys, led baglygter, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, alarm, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, airbag
Vi hjælper gerne med finansiering med eller uden udbetaling.
Vi tager gerne din bil i bytte.
www.emmerske-biler.dk
Der tages højde for tastefejl*
-
139.900 kr.
-
Kilometer28.000
-
Benzin23,7 km/l
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift700 kr. pr. 6 måneder
