Opel Corsa T 100 Sport
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.075 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 177 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
🚗✨ Fin, velkørende og økonomisk Opel Corsa Sport! ✨🚗
Her får du en smart og sporty hatchback, der både er økonomisk i drift og sjov at køre. Perfekt som pendlerbil, førstegangsbil eller til dig der vil have meget udstyr til prisen 👍
✨ Highlights:
🧠 Fartpilot
🔥 Sædevarme
🌞 Glastag
📸 Bakkamera
🖤 Sort himmel
⚫ Sort tag
🛞 Alufælge
💡 LED forlygter
🖥️ Digital instrumentering
➕ Og meget mere!
👉 En flot Opel Corsa Sport, der kombinerer design, udstyr og økonomi – klar til ny ejer! 🚙💨
🔐 Tryghed & kvalitet med Emmerske Tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske Tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for kun 3.500 kr., så du får en bil der er 100% klar til vejen.
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, splitbagsæde, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, glastag, led kørelys, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, automatisk lys, isofix, blindvinkelsassistent
Vi hjælper gerne med finansiering med eller uden udbetaling.
Vi tager gerne din bil i bytte.
www.emmerske-biler.dk
Der tages højde for tastefejl.
-
159.900 kr.
-
Kilometer29.990
-
Benzin23,3 km/l
-
1. reg02/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift700 kr. pr. 6 måneder
