Mercedes-Benz E220 d AMG Line aut.
| Farve | Grå-Koks |
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Gear | 9 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 194 / 143 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.680 kg |
| Længde | 492 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Max påhæng | 2.100 kg |
| Sidst synet | 9 apr 2026 |
| Moment | 400 nm |
| Lasteevne | 640 kg |
Super flot og velkørende Mercedes E220 D AMG line
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Soltag
- Headup display
- Soft close
- El bagklap
- Widescreen
- 360 kamera
- P-sensor
- 19'' Alufælge m. nye dæk
- AMG Eksteriør pakke
- Ambient belsyning
- Og meget mere!
🔐 Tryghed & kvalitet med Emmerske Tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske Tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for kun 3.500 kr., så du får en bil der er 100% klar til vejen.
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, dellæderindtræk, multifunktionsrat, sportssæder, el indst. førersæde, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 19" alufælge, soltag, el-soltag, el-sidespejle, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, headup display, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent
Vi hjælper gerne med finansiering med eller uden udbetaling.
www.emmerske-biler.dk
Der tages forbehold for tastefejl.
-
259.900 kr.
-
Kilometer252.000
-
Diesel23,3 km/l
-
1. reg05/2016
-
Modelår2016
-
Grøn afgift1.460 kr. pr. 6 måneder
