BMW X5 xDrive40d M-Sport aut. 7prs
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 313 / 230 |
| Cylindre | 6 |
| Ccm | 3.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.185 kg |
| Længde | 489 cm |
| Bredde | 194 cm |
| Højde | 176 cm |
| Tophastighed | 236 km/t |
| Max påhæng | 3.500 kg |
| Sidst synet | 8 jan 2026 |
| Moment | 630 nm |
| Lasteevne | 680 kg |
🔥🚙 Måske Danmarks bedst udstyrede BMW X5 M-Sport med 7 sæder! 🚙🔥
Her får du en eksklusiv og rummelig luksus-SUV, spækket med udstyr og plads til hele familien. Kombinationen af 7 sæder, komfort og M-Sport design gør denne X5 til noget helt særligt 💎
✨ Highlights:
🧠 Adaptiv fartpilot
🌞 Panorama tag
🔄 Svingbart anhængertræk
👨👩👧👦 7 sæder
🔊 Harman / Kardon lydanlæg
🎯 Head-Up Display
🪑 El-sæder m. memory
💺 Komfortkabine
🌈 Ambient belysning
📺 Passagerskærme
🔥 Sædevarme for & bag
❄️ Køl i sæderne
⚙️ Sportsgearkasse
⚫ Shadowline
🚪 El-bagklap
🏁 M-Sport eksteriør
🏁 M-Sport interiør
📸 Bakkamera
💡 LED forlygter
📱 Apple CarPlay
➕ Og meget mere!
👉 En sjældent veludstyret BMW X5, der kombinerer plads, luksus og køreglæde i absolut topklasse!
📌 Bemærk:
Bilen sælges i formidlingssalg for en god kunde af huset.
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, 7 personers, ambiente belysning, alufælge, 20" alufælge, glastag, el-soltag, soltag, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, adaptive forlygter, svingbart træk (elektrisk), svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag, tagræling, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 4 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, varme i bagsæde, el betjent bagklap, headup display, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, blindvinkelsassistent
Vi hjælper gerne med finansiering med eller uden udbetaling.
Vi tager gerne din bil i bytte.
www.emmerske-biler.dk
Der tages højde for tastefejl.
-
399.900 kr.
-
Kilometer230.000
-
Diesel16,7 km/l
-
1. reg03/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift3.540 kr. pr. 6 måneder
