BMW 850i V12 Coupé aut.
| Farve | Blå |
| Type | Coupé |
| Døre | 2 |
| Gear | 4 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 299 / 220 |
| Cylindre | 12 |
| Ccm | 5.000 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.790 kg |
| Længde | 478 cm |
| Bredde | 186 cm |
| Højde | 134 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 27 sep 2010 |
| Moment | 450 nm |
| Lasteevne | 420 kg |
🔥 Sjælden og ikonisk BMW 850i fra 1991! 🔥
Her får du muligheden for at blive ejer af en ægte grand tourer-klassiker, der emmer af luksus, prestige og rå 90’er-attitude. BMW 850i er en bil, der skiller sig ud overalt – med sit tidløse design, silkebløde V12-motor og en køreoplevelse, der stadig imponerer den dag i dag.
Bilen står virkelig flot trods alderen og er indenfor de seneste år hellakeret - den står på 19'' Originale BMW splitfælge. Kabinen fremstår fejlfri.
En bil for entusiasten, samleren eller dig, der vil have noget helt særligt – den slags bil man ikke bare ser hver dag.
Bilen er ganske fint udstyret med solgardin, sædevarme, klima, elruder, el sæder m. memory, kassette holder, 19 BMW split fælge.
BMW 850i er ikke bare en bil – det er en oplevelse.
kørecomputer, læderrat, læderindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, alufælge, 19" alufælge, el-sidespejle, automatgear, aircondition, fartpilot, el-ruder, cd/radio, airbag
Bilen er knap 35 år gammel, så en eventuel køber må ikke komme og forventer en ny bil der står som et suttet bolsche!
Bilen sælges ud af ejerens private samling, og der ydes ingen former for reklamationsret og garanti på bilen.
-
349.900 kr.
-
Kilometer170.000
-
Benzin7,8 km/l
-
1. reg12/1991
-
Modelår1991
-
Grøn afgift5.760 kr. pr. 6 måneder
