BMW 328i Coupé
| Farve | Blå |
| Type | Coupé |
| Døre | 2 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 193 / 142 |
| Cylindre | 6 |
| Ccm | 2.800 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.320 kg |
| Længde | 449 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 137 cm |
| Tophastighed | 236 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 15 sep 2025 |
| Moment | 280 nm |
| Lasteevne | 460 kg |
Super fin og velkørende BMW E36 328i Coupe.
Her får du muligheden for at købe en rigtig fin BMW E36 Coupe der løbende er vedligeholdt og renoveret.
I løbet af de sidste par år er bilen lakeret, fået ny alcantara himmel, fået ombetrukket kabinen, nyere rat, nye fælge, nye dæk, nye forlygter, ny Eisenmann bagpotte, ny undervogn og meget mere!
Info:
Komplet M-tech
M3 kabine
Alcantara himmel
Hargte look fælge
Gevind undervogn
Eisenmann bagpotte
Soltag
Bilen står flot og iorden, men forvent ikke en ny bil!
Bilen en ved at få renoveret dørsider, flere billeder kommer efter montering af dem.
, kørecomputer, læderrat, læderindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, alufælge, 17" alufælge, soltag
Bilen sælges som afhentningstilbud ud af indehaverens privat samling. Derfor yders der ikke reklamationsret på denne her bil.
-
174.900 kr.
-
Kilometer240.000
-
Benzin10,7 km/l
-
1. reg07/1995
-
Modelår1995
-
Grøn afgift4.190 kr. pr. 6 måneder
